ПиЛаб

Добро дошли у ПиЛаб - удаљену лабораторију ЕТШ “Михајло Пупин” из Новог Сада.

Захваљујући труду ученика, чланова наше секције за Raspberry Pi (популарни Разберијанци), имате прилику да обављате удаљене експерименте.

У школи постоји лабораторија, базирана на Raspberry Pi рачунарима и макетама, које можете даљински активирати, извршити експеримент и добити приказ резултата. Видео камера обезбеђује праћење експеримента у реалном времену.

За сада имамо два експеримента. Они служе за демонстрацију рада удаљене лабораторије.

1. Укључивање/искључивање светлеће (лед) диоде

2. Покретање серво мотора

Сви који желе да осмисле сопствени експеримент, добро су дошли као чланови секције.

Упутство за приступ удаљеној лабораторији

Термини секције

Термини рада секције

Ментори:

• Драган Ђорђевић (Базе података)
  • Небојша Богићевић (Програмирање)
  • Данијела Радмиловић (Веб дизајн и Веб програмирање)
  • Бранислав Ушан (Raspberry Pi)

ПиЛаб - Новосадске разгледнице

Поводом реализације удаљене лабораторије ПиЛаб, у посети нашој школи била је екипа Радио Телевизија Војводине. Прилог емисије можете погледати на следећем линку.

Коoрдинацијски састанак пројекта NeReLa (Network of Remote Labs) у Чачку

Чланови наше секција ПиЛаб су имали прилику да гостује на коoрдинацијском састанку пројекта NeReLa у Чачку.

Пред ширим аудиторијумом ученици Стефан Стаменковић (ИТ32) и Дејан Субашић (Р41) су представили рад удаљене лабораторије наше школе.

Припрема за координацијски састанак

Гостовање у Чачку